Ameliyatsız Estetik Ankara

Ameliyatsız estetik uygulamaları  cerrahi müdahaleye gerek duymadan, bazı ufak dokunuşlar ile estetik değişimler elde edilmesidir.

Estetik cerrahinin konusu sadece cerrahi müdahaleler değildir. Bir o kadar cerrahi müdahale gerektirmeyen uygulamalar ile de ilgilenmektedir. Dünya genelinde uygulanan işlemlerin daha büyük bir bölümünü ameliyatsız estetik uygulamalar oluşturur.

Teknolojik ilerlemeler sayesinde artık estetik cerrahiye başvuran kişilerde öncelikle sorunlarının cerrahi işlem yapılmadan çözülüp çözülemeyeceğini sorgulamaktadırlar. O nedenle biz plastik cerrahlarda bu teknolojik gelişimi çok yakından takip ederek onlara varsa bu imkanları sunmaya çalışmaktayız.

Ameliyatsız Estetik Hangi Durumda Yapılır?

Ameliyatsız estetik yüzünüzde ya da vücudunuzda hoşnut olmadığınız eksikliklerin giderilmesi ve düzeltilmesi maksadıyla yapılan ameliyatsız estetik uygulamalar başarılı sonuçlar vermektedir. Risksiz, ağrısız ve zahmetsiz uygulamalar olması gibi etkenler de ameliyatsız estetik yöntemlerinin popülerliğinin artmasındaki başlıca unsurlardır. Aynı zamanda ameliyatla yapılan estetik tedavi yöntemlerinin uzun bir iyileşme süreci, bakım ve pansuman gibi ek işlemler gerektirmesi, zamanla yarışılan günümüz dünyasında ameliyatsız estetik yöntemlerine olan ilgiyi arttırmıştır.

Ameliyatsız estetik uygulamaları Estetik ve Plastik Cerrahlar, medikal estetik uzmanları ve uzman dermatologlar tarafından yapılabilmektedir.

Ameliyatsız Estetik Uygulaması Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız estetik uygulaması yapılacak kişiye, bölgeye ve işleme göre farklılıklar göstermektedir. Bu uygulamalar lokal anestezi veya bölgesel uyuşturma teknikleriyle kesi yapılmadan veya mikro girişler yapılmak suretiyle uygulanmaktadır. Birçok ameliyatsız estetik uygulama çeşidi bulunduğundan yapılacak olan uygulama kişiye özel belirlenmektedir.

Ameliyatsız estetik yöntemlerini, yüz gençleştirme, vücut şekillendirme, bölgesel incelme ve zayıflama vb. yöntemler şeklinde sınıflandırabiliriz.

Estetik ve güzellik, kendimizi her daim iyi hissetmemiz açısından önemlidir. Bu yüzden her türlü ameliyatsız estetik işlemleriniz için gerekli araştırmaları en ince ayrıntısına kadar yapmanızı ve konusunda uzman kişilerden yardım almaya özen göstermenizi tavsiye ediyoruz.