Yüz Germe Ankara

Yüz germe işlemi yüzdeki yaşlanmaya bağlı kırışıkları, sarkmaları asarak ve gererek gidermeyi amaçlayan cerrahi bir yöntemdir. Fakat son yıllarda yüzdeki yaşlanmayla ilgili tüm girişimler, yüz yenileme adı altında anılmaya başlanmıştır.

İnsan yaşlandıkça, güneş ışınlarının, yılların, günlük streslerin ve diğer etkenlerin (alkol, kötü beslenme vb.) etkisiyle yüz derisi kırışır, sarkar, yüz üzerinde çeşitli lekeler ve düzensizlikler oluşmaya başlar. Yaşlı bir yüzde; alın çizgileri belirginleşmiş, kaşlar düşmüş, göz kapakları sarkmış, göz altlarında torbalanmalar ve çizgiler oluşmuş, ağız – burun bölgesinde derin çizgiler oluşmuş, yanak sarkmış, çene konturları kaybolmuş, boyun yağlanmış ve deri perdeleri oluşmuş bir görüntü vardır. Deri canlılığını kaybetmiş, üzerinde güneş lekeleri ve diğer benler belirmiş, incelmiş ve kırışmıştır.

Plastik ve Estetik Cerrahi ameliyatlarından olan yüz germe ameliyatı İngilizceden geçen deyimlerle “face lift” veya “ritidektomi” diye de bilinir. Yüz germe, yenileme ameliyatları ile alın, yüz ve boyun derisindeki sarkmalar ve düzensizlikler giderilir; yanak ve boyundaki fazla yağ dokusu alınır, yüz fasyaları ve yağ dokuları anatomik yerlerine çekilip asılır, yüz dokuları takviye edilir, göz kapakları düzeltilir ve diğer tamamlayıcı dolgu, botoks vb girişimler yapılabilir.

Yüz Germe Ameliyatı Ankara

Yüz germe ameliyatı yüz ve boyun bölgesinde, yanaklarda ve göz çevresinde meydana gelen sarkmaları ve kırışıklıkları önlemek amacıyla oluşturulan bir estetik müdahaledir. Genellikle orta yaştaki bireylerde yaşlanma belirtileri ile birlikte ortaya çıkabilen bu durum, genç bireylerde genetikten dolayı ya da yüzdeki yıpranmalardan dolayı da meydana gelebilmektedir.

Ankara yüz germe ameliyatı, bireylerin yaşlılık belirtileri ve yüzlerinde meydana gelen sarkmalar ile birlikte başvurdukları bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüz ve boyun bölgelerindeki sarkmalardan rahatsız olan bireylerin, cerrahi bir işlem gerçekleştirmek ve kendilerini daha iyi hissetmek adına uyguladıkları yöntemler, işlemi yapan uzman kişiye göre değişebilmektedir.

Yüz germe ameliyatı bireylerin cildinin daha gençleştirilmesi ve güzelleştirilmesi üzerine yapılmaktadır. Orta yaşlı kadınların olduğu kadar erkeklerinde, kendilerini daha iyi hissetmek, daha genç görünmek ve cildi ile barışmak adına yaptırdıkları yüz germe işlemi, cildin daha gergin ve kırışıklık gözükmesini desteklemektedir. Derideki yer çekimine yenik düşme durumu ya da cildi yanlış yönde kullanma, zarar verme gibi nedenlerle ortaya çıkan bu işlem estetik müdahale olarak görüldüğü için genellikle bireyler mutlu olması amacıyla uygulanmaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi

Yüz germe ameliyatı öncesi yüz sarkması, yaşlanması ile ilgili probleminiz olduğunda ve ameliyat düşündüğünüz zaman, önce ne istediğinizi ve neden istediğinizi kendinize sorun ve sonrasında bir plastik cerraha başvurun. İstek ve beklentilerinizi detaylı şekilde doktorunuza anlatın ve kendisi ile tartışın. Sigara kullanıyor iseniz mutlaka ameliyattan en az 1 hafta önce bırakın. Doktorunuza güneşlenme ve cilt bakımı alışkanlığınızı iletin, ameliyatın daha kalıcı bir sonuç vermesi için, ameliyat sonrası yapmanız gerekenleri sormayı unutmayın.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Yüz germe ameliyat sonrası genellikle rahat geçer. Yüzde genel bir şişlik ve morarma, uyuşukluk ve gerginlik hissi olabilir. Ameliyat esnasında yüz sinirleri anesteziden hafif derecede etkilenebileceğinden yüzde hafif asimetriler olabilir. Bunlar 3-4 gün içinde kendiliğinden geçer. Gözler, burun ve ağız açık bırakılacak şekilde yüz maskesi ve yanaklara soğuk ped uygulanır. Doku içinde kan birikmesini önlemek amacıyla diren denilen silikon borular konabilir. Direnler en geç 2 gün içinde çekilir.  Genel kontrol ve pansuman değişimi yapılır. Saçlar bu dönemde yıkanabilir. Dikişler eriyen tipte değilse 5-6 gün sonra alınır.

Yüz Germe Ameliyatı Sonuçları Ankara

Yüz germe operasyonu sonrası kendinizi 10 yaş kadar gençleşmiş ve doğal yüz hatlarınız yeniden görünür olduğunu fark edeceksiniz. Estetik cerrah başarısı adına bunlar önemlidir. 2000’li yılların öncesinde, estetik olarak müdahale edildiği belli olan bir tarz daha modaydı. Günümüzde bu görüş tam tersine dönmüştür. Cerrahi bir müdahale olduğunun anlaşılmaması asıl amaç olarak görülmektedir. Hastaların büyük bir çoğunluğu bu tarz doğal görünüşlü bir ameliyat talep etmektedir.

Ankara Yüz Germe Fiyatları 2024

Yüz germe fiyatları Ankara da farklı kliniklerde farklı fiyatlar ile hizmetinize sunulur. Yüz germe fiyatları 2023 hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.