Bacak Estetiği Ankara

Bacak bölgesindeki şekil bozuklukları, hoşnut olunmayan derecede kalınlık veya incelik rahatsızlık verici unsurlardır. Her kadın uzun, simetrik ve pürüzsüz bacaklara sahip olmak ister. Bacak estetiği ameliyatı da cerrahi müdahale yoluyla bacakları estetik, çekici ve istenilen şekle getirme işlemidir. Estetik cerrahide ağırlıklı olarak kalıtsal ya da çocukluktaki sağlıksız beslenmeye bağlı şekil bozukluklarının düzeltilmesi amacıyla ameliyatlar yapılmaktadır. Çünkü bacaktaki bazı estetik bozukluklar, egzersiz ve diyetle de çözülebilmektedir. Günümüzde birçok erkek ve kadın bacaklarının şeklinden rahatsız olduğundan estetik ameliyatları tercih etmektedirler. Bacak estetiği ameliyatlarında bacak boyu uzatmak veya kemik eğriliklerini düzeltme şansımız yoktur, amaç, bu kusurları azaltmaktır.

Bacak Estetiği Ameliyatı Ankara

Bacak estetiği genellikle çok ince veya çarpık bacaklı bayanlar tarafından talep edilir. Sadece bacak kaslarınızı düzeltmek veya büyütmek için yaptığınız sporlardan, bazen hiçbir yarar sağlayamayabilirsiniz. Bu gibi problemler yaşayan bayanlar için en uygun çözüm bacak estetiğidir. Bu uygulama ile bacaklara gerek görülen müdahale yapılarak, görünüm düzeltilir ve kişinin kendine olan güveni tekrar sağlanır.

Liposhaping, basen, uyluk ya da diz içi gibi bölgelerden yağ alınması anlamına gelen bir liposuction türüdür. Liposhaping, lokal anestezi ile, uygulanacak bölgeye hazırlanmış solüsyonların verilmesi suretiyle yapılır. Bu işlem bölgedeki yağların yumuşamasını ve rahat bir şekilde dışarı alınmasını sağlar. Alınan yağlar gerektiğinde başka bölgelere eklenerek daha simetrik görünen bacaklar elde edilebilmektedir. Bir kısım eğrilikler de yağ eklenmeleriyle gizlenebilmektedir.

Kalf protezleri bacaklarının inceliğinden şikayetçi olan hastalara uygulanan bir protez yerleştirme işlemidir. Dizin arkasına 2 cm lik kesiler uygulanarak baldırlara protez takılması şeklinde işlem yapılmaktadır. Bu şekilde bacakların daha kalın görünmesi sağlanmaktadır. Daha çok kaslı bacaklara sahip olmak isteyen erkek ve kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Uyluk germe, hızlı kilo alım verimi ve yaşın ilerlemesi sonrasında sarkmış ve deforme olmuş cildin alınması şeklinde yapılan bir uygulamadır. Ufak da olsa kalıcı iz bırakabilecek bir işlemdir.

Dolgu uygulama; yağ enjeksiyonu için vücudunda yeterli yağ bulunmayan, küçük eğrilikleri olan kişilere hyaluronik asit dolguların enjekte edilmesiyle yapılan bir uygulamadır.

Bacak Estetiği Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Bacak estetiği ameliyatı öncesi kan sulandırıcı, vitamin ve başka kullanılan ilaçlar varsa en az  10 gün öncesi itibariyle kesilmelidir.

Bacak estetiği ameliyatları genel ya da lokal anestezi altında yapılabilmektedir. Ameliyat süresi değişiklik göstermekle birlikte 1-2 saat arası sürmektedir. Hasta 1 gün süre sonrasında, bazı işlemlerde ise aynı gün taburcu edilir ve ilk haftalarda çok fazla ayakta kalmamaları, bacaklarını yüksek seviyede tutmaları, korse ve 1 ay süreyle varis çorabı kullanmaları tavsiye edilir. Spor faaliyetlerinden 2 ay süreyle uzak durmaları önerilir. Yapılan işleme göre hafif şişlik, morluk ve ağrılar görülebilir. Bu şikayetlerin olması normaldir ve gün geçtikçe şikayetlerde azalma görülecektir.

Bayanların en büyük, ortak sıkıntılarından biri de bacaklarının düzgün olmayışıdır. Bu problem kişilerde gereğinden fazla özgüven eksikliği yaratarak, gelişim çağlarında ruhsal problemlere neden olacak kadar ilerleyebilmektedir. Etek giyememe sıkıntısı ile başlayan bu rahatsızlık, yaz aylarında sürekli uzun pantolon ve kotlarla dolaşmanıza neden olur. Plajlarda, kendinizi sürekli havluların arkasına gizleme ihtiyacı duyarsınız. Bu şikayetler gitgide artan bir problem haline dönüşmeden, estetik açıdan bacaklarınızı istediğiniz forma sokmak için bacak estetiği ameliyatlarından faydalanılabilir.

Çarpık Bacak Ameliyatı Ankara

Bacak estetiği, birçok bacak problemini tedavi etmek için uygulanabilir. Diz bölgesi, ince- kalın bacak veya çarpık bacak problemlerini tedavi etmek için uygulanan bacak estetiği, bölgedeki şekil bozukluğunu farklı yöntemlerle düzelterek, kişinin istediği görünüme kavuşmasını sağlar. Bacak estetiği talep eden çoğu bayanın ortak şikayeti ise çarpık bacaklardır.

Çarpık Bacak Ameliyatı

Günümüzde  bacak implantı uygulaması ise en yaygın çarpık bacak tedavi yöntemidir. Bu yöntem ile kişinin tercihi ve bacak yapısına göre seçilen protezler, ameliyathane ortamında uygun bölgelere yerleştirilir. Böylece kişi aksi bir durum yaşamadığı müddetçe, hayatının sonuna kadar istediği bacak görünümüne sahip olmuş olur.