Göğüs Estetiği Ankara

Bizim toplumumuzda göğüs estetiği veya meme estetiği deyince hemen herkesin aklına göğüsleri büyütme ameliyatı gelmektedir. Ancak göğüs estetiği, kadınlar ve erkekler için ayrı olarak değerlendirilmelidir. Kadınlar daha çok sıkı ve biçimli göğüsler arzu eder. İki memenin simetrik olması da önemli bir estetik öğedir. Meme başının konumu, emzirmede sıkıntı yaratmaması, dolgunluğa sahip olması ve meme başının hissedilmesi güzel göğüslerin özelliklerinden birkaçıdır.

Meme estetiğinde erkeklerin de problemleri vardır. Erkek göğsü kadın memesine benzememelidir. Atletik görünümlü bir meme yapısı daha çok tercih edilir. Eğer, kişiler bu özelliklere sahip değilse, bunların cerrahi operasyon ile ortaya çıkarılması mümkündür.

Göğüs Estetiği Ameliyatları

Estetik tanımı her toplumda değiştiği için özellikle kadınların estetik, güzel meme estetiği anlayışlarında da farklıklar vardır. Özellikle büyüklük konusunda giderek artan bir güzellik algısı bizim toplumumuzda başlamıştır. Artık ülkemizde de büyük memeler daha güzel algılanmaktadır. Bu özellik çağlarla değişmekle birlikte farklı ırklarda da farklıklar göstermektedir. Endüstriyel toplumlarda beslenme, stres gibi faktörlerden dolayı kadınların memelerinin yeterli seviyede büyümediğini gösteren araştırmalar yapılmış ve bu yüzden artan bir göğüs büyütme ameliyatı talebi ile bizleri karşı karşıya bırakmıştır.

Amerika’da birinci sırada Türkiye’de ise ikinci sırada en çok gerçekleştirilen estetik operasyon göğüs estetiği olarak büyütme ameliyatlarıdır.

Meme kadınların kendilerini daha kadınsı hissetmelerini sağlayan cinsel olduğu kadar estetik ve psikolojik etkileri olan özel bir organdır. O nedenle varlığı, yokluğu, şekli, kıvamı, sertliği gibi özellikleri emzirme fonksiyonun önüne geçmeye başlamıştır. Meme estetiği veya göğüs estetiği tanımları giderek değişmekte ve toplumsal ve zamana bağlı değişiklikler göstermektedir.

Göğüsleri büyütme, dikleştirme ve küçültme ameliyatlarıyla hedeflenen, arzu edilen sonuçlar elde edilmeye çalışılır. Bu müdahaleler için uygun olup olmadığınız muayeneniz sonucunda size doktorunuz tarafından nasıl bir iz kalacağı ve nasıl bir form alacağı açıklanacaktır.

Kısacası göğüs estetiği konusu önemli ve özel bir konudur. Ayrıca meme dokusunun fonksiyonel özelliklerinden dolayı; emzirme yeteneğinin devamı ve meme başı duyusunun korunması tüm bu estetik işlemlerin temel hedefidir.

Göğüs estetiği ameliyatları sorunlara göre özel olarak planlanması gereken ameliyatlardır. O nedenle öncelikle mutlaka bir plastik cerrah tarafından muayene olmanız ve onun önerilerine göre hareket etmeniz gerekmektedir.