Karın Germe Ankara

Karın bölgesinde gözlenen yağlanma, çatlak ve bombeli görünüm kişinin psikolojisinden olumsuz bir etki oluşturmaktadır. Bu yağlanma ve çatlaklar psikolojinin yanı sıra sağlığı da olumsuz yönde etkiler. Karın estetiğini bozan bu yağlanmalar gündelik hayatta sıklık ile dile getirildiği için kişide olumsuz etki sürdürmeye devam eder. Hareketsiz yaşam, hormonal değişim, doğum ve yaşlanma gibi sebeplerle karın bölgesinde meydana gelen bu yağlanma ve sarkma, kişinin günlük konforunu bozan bir durumdur. Yağlanma sonrası kaslarda meydana gelen gevşeme ve sarkma kadınlarda erkeklere oranla daha fazla olmaktadır. Kiloda meydana gelen sık değişimler de karın bölgesinde sarkma ve gevşemeye sebebiyet vermektedir. Abdominoplasti olarak da bilinen karın germe ameliyatları, karın bölgesinde ki estetik sorunları ortadan kaldırarak karına estetik bir görünüm sunan işlemdir. Karın germe ameliyatlarında gevşeyen karın kasları gerginleştirilir, fazla yağlanarak gevşeyip ve çatlayan deri alınarak daha dar ve düz bir karın görünümü elde edilir.

Karın Germe Ameliyatı Ankara

Her durumda yapılabilen bir estetik operasyon değildir. Tam ve mini karın gerdirme olarak ikiye ayrılır. Hangi seçeneğin tercih edileceği hastanın durumuna bağlıdır. Eğer Ankara karın germe ameliyatı için karar alırsanız, bazı testleri yaptırmanızı söyleyecektir. Karın germe Ankara ameliyatı, karnınızdaki katlantı çizgisi boyunca süren ve sezaryen çizgisini de içeren bir ize neden olabilir. Problemin durumuna göre bazen bu iz arka tarafa da geçebilir ve göbek deliğinin etrafını da dolaşabilir.

Her insanda karın bölgesinde gözlenen bombeli görünüm ortadan kaldırılarak düz bir karın görünümü elde edilebilir. Her yaşta erişkine karın germe ameliyatı uygulanabilmektedir. Yaşlanma, kilo değişimi ve birkaç doğum yapma gibi sebepler ile karnın orta ve alt kısmında deri gevşemesi, yağ birikintileri, çatlak ve izler gözlenebilmektedir. Yapılacak işlem ile aşırı gevşemiş ve yağlanmış bu deri vücuttan alınır ve gevşemiş karın kasları özel bir yöntem ile yeniden dikilerek sıkı bir görünüme kavuşturulur. Karın germe ameliyatının ardından karın altında izler oluşabilir ama bunlar külot ve bikini ile gizlenebilir.

Yağlanma sonrası kaslarda meydana gelen gevşeme ve sarkma kadınlarda erkeklere oranla daha fazla olmaktadır. Kiloda meydana gelen sık değişimler de karın bölgesinde sarkma ve gevşemeye sebebiyet vermektedir. Abdimonoplasti olarak da bilinen karın germe ameliyatları, karın bölgesindeki estetik sorunları ortadan kaldırarak karına estetik bir görünüm sunan işlemdir. Karın germe ameliyatlarında gevşeyen karın kasları gerginleştirilir, fazla yağlanarak gevşeyip ve çatlayan deri alınarak daha dar ve düz bir karın görünümü elde edilir. Hastanın durumuna göre liposuction ile yağ alınması işlemi de aynı seansta uygulanabilir.

Ankara Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Zamanla kalınlaşan ve sarkan karın yağlarının neden olduğu kötü görüntüden kurtulmanızı sağlayan karın germe yani abdominoplasti ameliyatı sonrasında 3-4 gün drenler bulunur. Ayrıca 3 hafta korse takmayı ihmal etmemeniz ve ağır işler yapmamanız da dikişleriniz için oldukça önemlidir. Dikişler  genellikle gömülü, emilebilir estetik dikişlerdir, alınmaları gerekmez. Kişiden kişiye değişmekle birlikte sosyal yaşama 1 hafta sonra, rutin aktif yaşama 3 hafta sonra dönüş olur, rutin spor yapılabilir. İzlerin solması 2-6 ayı bulabilir.

Son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte karın germe ameliyatı başarı oranı yüksek estetik cerrahi karın toparlama operasyonlardandır. Sarkık karın bölgesinden rahatsızlık duyan bir çok hasta evlerine mutlu olarak dönmektedir.