Botoks Ankara, Ankara Botoks Fiyatları

Botoks Nedir?

Botoks clostridium botulinum bakteri toksininin sentetik halidir ve sanıldığı gibi yılan zehri değildir. 25 yıldan fazlaca bir süredir, botox, kasların kasılmasını engellemek ya da kaslarda gevşeme sağlamak amacıyla kullanılmaktadır ve kısmi bir tesir süresine sahiptir.

Yüz mimiklerinin oluşumuna sebebiyet veren kaslar üzerlerini saran deriye sıkıca bağlıdırlar ve yıllar boyunca tekrar eden mimik kullanımı nedeniyle kırışıklıklara ve çizgilenmelere neden olurlar.

Mimik hareketlerinin sık kullanılmasına bağlı olarak meydana gelen kırışık ve çizgilenmelerin azaltılması ve giderilmesi için uygulanan Botoks kırışıklık giderme tedavi yöntemidir. “Clostridium botulinum” adlı bakteriden elde edilen bir çeşit toksin yüz ve vücutta birçok alana kolaylıkla uygulanmaktadır. Deri altına özel iğneler ile enjekte edilen toksin sinir uçlarına iletimi gerçekleştiren “asetilkolinin” maddesinin engellenmesi ile sinir uçlarındaki iletimi keserek etkisini gösterir. Kırışık ve çizgilenmelerin geçici olarak giderilmesinde yardımcı olur.

Ankara Botoks Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Botoks uygulaması ile kırışıklık giderme isteyen hastanın önce rahatsız olduğu bölgeler tespit edilip değerlendirir. Hastanın kas yapısına göre enjekte ettiğimiz botoks, sinirlerin bloke olmasını sağlar ve kasılmaları ortadan kaldırır. Enjekte edildiği bölgede gerginleşme oluşturarak ciltte daha dinamik ve genç bir görüntü sağlar. Bazen kırışıklıklar ve çizgiler o kadar derindir ki bu çizgilerin yok olması için sadece Botox yetmez, yardımcı bir tedavi şekli daha uygulanması gerekir. Bu uygulamaların başında peeling, lazer uygulamaları, PRP, fibroblast  ve dolgu maddeleri enjeksiyonları gelir.

İşlemin süresi bölgeye göre değişmekle birlikte 3-5 dakika arasında kısa bir sürede botulinum toksin uygulama işlemi yapılır. Uygulama sonrasında kişi günlük faaliyetlerine rahatlıkla devam edebilmektedir. Tek başına uygulanabildiği gibi gerek görülmesi durumunda dolgu, peeling ve lazer uygulamaları ile kombine bir şekilde yapılabilir.

Kırışık giderme işlemi sayesinde yüze yorgun ve soluk bir görünüm veren kırışıkların neden olduğu kırılmaların geçici olarak giderilir, yüzün daha dinamik ve genç görünmesi sağlanır. Ayrıca işlem ile yüzün ifadesinde bir düzelme sağlayabildiği gibi kırışıkların oluşmasında önüne geçme ve yavaşlatma sağlanabilir.

Botoksun Etki Süresi ve Sonrası

Botoks uygulaması sonrası hemen ayağa kalkarak günlük yaşamına geri dönen hastalarımızda botoks 48 – 72 saat sonra etki etmeye başlar ve bir hafta içinde etkisi tam olarak görülmeye başlar. Ortalama olarak 5 ila 8 ay  etkisi devam eder. 

Ankara Botoks Fiyatları 2023, 2024

Ankara Botoks fiyatları yapılacak uygulamaya, uygulanacak bölgeye göre değişiklik gösterir. Her doktorun botoks uygulaması için uyguladığı ayrı bir 2022 botoks fiyatı olabilir. Botoks fiyatı Ankara ve daha detaylı fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Botoks günümüzde sadece doktor kullanımına ve ayrı bir ilaç sınıfında değerlendirilen bir uygulamadır. Botoks’un kas yapıları üzerinde geri dönüşü olan geçici gevşetici etkisi vardır. Doğru kişilerce, doğru uygulanması olmazsa olmazdır.

Teknik olarak uygulaması kolay görünen botoks uygulamaları aslında detaylı bir cerrahi anatomi bilgisi, dikkat ve tecrübe gerektiren bir uygulamadır. Botoks uygulamaları hakkında detaylı bilgisi olmayan ve en önemlisi hekim olmayan kişilerce yapılacak botoks tedavileri sosyal ve iş hayatınızı kabusa çevirebilecek bir potansiyel taşır. Plastik cerrahlar haricinde işin ehli olmayan kişiler tarafından yapılan uygulamalarında göz kapağının düşmesi gibi aksilikler olabilir. İşlem sonrasında yüzde hafif kızarıklıklar yaşanabilmesi ise mümkündür. Bir kere yaptırdıktan sonra devamlı yaptırılması gerektiğine ilişkin bir zaruriyet olduğuna yönelik düşünceler ise tamamen asılsızdır. İşlem sonrasında kırışıklıkların artması gibi bir durum da söz konusu değildir. Botoksun belirli aralıklarla yaptırılmasıyla yaşlanmanın önüne büyük ölçüde geçildiği de bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Botoksun Zararı ve Yan Etkisi Var mıdır?

Kırışıkları giderme işlemi için uygulanan botoks konunun tecrübeli ve uzman doktor tarafından yeterli dozlarda doğru uygulanması durumunda herhangi bir yan etki söz konusu olmamaktadır. İşlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif düzeyde kızarıklık olması normal ve beklenen bir durumdur. Oluşan hafif kızarıklık gün içerisinde iyileşme göstermektedir. Sağlık açısından herhangi bir yan etkisi söz konusu değildir.