Göz Çevresi Estetiği Ankara

Göz çevresindeki kas hareketlerinin deri ve çevre dokular üzerindeki yıpratıcı etkileri ile, yüz yaşlanmasının ilk belirtileri bu alanda ortaya çıkar. Bu sebeple göz çevresi estetiği, yüz estetiği ameliyatları arasında ilk sırada tercih edilenler ameliyatlardandır. Ankara göz çevresi estetiği ameliyatları, yaşlanma tedavisi dışında çeşitli kaza veya hastalıkların tedavisi amacıyla da yapılmaktadır. Yıllar içinde üst göz kapağınızdaki sarkmalar ve çukurluklar veya alt göz kapağınızdaki torbalanmalar ve kırışıklıklar sizi daha yorgun ve yıpranmış gösterebilir. Bu sorunlar genellikle 40’lı yaşların başlarında kendini gösterir. Hem üst göz kapağında hem de alt göz kapağında bulunan deformasyonlar, asimetriler, sarkmalar veya torbalanmalar göz kapağı estetiği ameliyatları ile giderilebilir.

Ankara Göz Çevresi Estetiği Nasıl Yapılır?

Yapısı gereği hem çok hareketli hem de çok ince deriye sahip olan göz kapaklarında cilt kırışması ilerleyen yaşlarda neredeyse kaçınılmazdır. Anatomik komşuluklarında başlayan bütün sarkmalar, gevşemeler göz kapaklarını da etkiler. Alt ve üst gözkapağı operasyonları lokal anestezi altında gerçekleştirilen kolay ve iyileşme süresi bakımından rahat operasyonlardır.

Üst gözkapağındaki gevşeklik kapağın büyük bölümünü kaplıyorsa kirpiklere kadar ulaşmış hatta görme alanını da etkiler boyutlara gelmişse yapılması gereken cerrahi girişim ile bu fazla derinin çıkarılması olmalıdır.

Operasyondan sonra rahatlıkla televizyon seyredebilir, kitap okuyabilir bilgisayar kullanabilirsiniz. Birkaç hafta güneş ışığına, rüzgâra duyarlı olmak olası ki bu nedenle dışarı çıkıldığında güneş gözlüğü takılmasını tavsiye ediyoruz.

Ankara alt göz kapağı ameliyatında ise torbalanma, sarkma, cilt gevşekliği ve renk değişimi  değerlendirilir.  Genellikle yağ paketlerinin göz çukuruna yayılması, fazla cildin çıkarılması ve üst-dışa doğru gerilmesi işlemleri uygulanır.

Göz Kapağı Estetiği Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Ameliyat sonrası göz kapaklarındaki kesiler bant ile örtülür. Görmede bir sorun yaratmayan bu bantlar herhangi bir komplikasyon oluşmaması için gereklidir. Ameliyat sonrasında ise ödem oluşmaması için göz çevresine soğuk uygulaması yapılır. Göz çevresinde ilk 2 gün artarak devam eden şişlik ve morluklar oluşabilir. 3. günden itibaren ise giderek azalır. İşlem sonrası ilk saatlerde sızıntılar, gözlerde kanlanma görülmesi normaldir. Öksürme ve hapşırma bu durumu arttırabilir. Bu etkileri en aza indirgemek için fazla efor sarf edilmemelidir. 2. gün göz çevresindeki  bantlar, 6. gün ise dikişler alınır. Sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi adına ağır spor, sauna, solaryum ve güneş banyosu gibi uygulamalardan 3 hafta boyunca uzak durulmalıdır. Göz kapağı üzerinde oluşan küçük çizgiler ise 2-4 ay  içinde yok olacak ve hiçbir iz kalmayacaktır.