Kök Hücre Tedavisi Ankara (Fibrocell) 

Fibrocell kök hücre tedavisi, hastanın kendi doku ve hücrelerinden elde edilen, kollajen ve elastin sentezi yapan fibroblast adı verilen öncü hücrelerin elde edilip çoğaltılması sonucunda tekrar kişiye geri verilerek yapılan yenileyici bir tedavidir. Kök hücreler tüm organ ve organizmaların temeli olan en sağlıklı en temel hücrelerdir. Bu hücrelerin zamanla bozulması ve deforme olması ile yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaktadır. Kök hücreler uzun yıllardır ciddi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Estetik problemlerin çözümü için de kullanılmaya başlayan kök hücreler ciddi iyileşmeler sağlamaktadır.

Estetik Problemler İçin Kök Hücre Tedavisi

Vücudumuzun genç ve güzel olmasını sağlayan yapı taşı kollajendir. Kollajen ne kadar çok olursa cilt o kadar sıkı, genç ve güzel olacaktır. İşte bu kollajeni üreten oluşturan ise fibroblast adı verilen öncü bir hücredir. Fibrocell uygulamasıyla otogen kültüre fibroblast enjeksiyonu yapılmış olur. Otolog ya da otojen demek kişinin kendi dokularından alındığı anlamına gelir. Dolayısıyla yabancı cisim reaksiyonu ya da alerji oluşturmaz.

Fibrocell Nasıl Uygulanır?

Öncelikle hastadan bir parça doku alınması gerekmektedir. Bu parça genellikle kulak arkası olmakla birlikte güneş görmeyen kol içi, kasık bölgesi derisi gibi alanlarda kullanılabilmektedir. Alınan doku örneği 2-3 mm kadardır. Alınma aşamasında lokal anestezi ile uyuşturulur ve küçücük parça alınarak özel olarak getirtilmiş materyallere konulur ve laboratuara verilir. Bu sırada hastadan 1 ünite kan da alınmaktadır.

Ortalama 4-6 hafta arasında laboratuar ortamında kollajeni sentezleyecek kök hücre olan fibroblastlar üretilir ve çoğaltılır.

Fibrocell Uygulaması

Kültüre edilip çoğaltılan fibroblastlar hazır hale gelince hastaya uygulanır. Uygulama aşamasında 6 cc lik bir kök hücre grubu hazırlanmış olur. Bu hacim, her 1 ml sinde ortalama 10 milyon kök hücre ya da bir başka deyişle 60 milyon fibroblast bulundurmaktadır. Bu hücreler küçük bir enjektör yardımıyla uygulama yapılacak alana verilirler. Uygulama sanki dolgu enjeksiyonu yapılır gibidir.

Fibrocell Kaç Seans Uygulanır

 • Uygulama 2-3 hafta aralıklarla 3 kez tekrarlanır. Tümü tek seansta da yapılabilir.
 • Kök Hücre Enjeksiyonu Etkisi Ne Zaman Görülür?
 • Etkinin görülmesi hastaya ne amaçla yapıldığına bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle 2. uygulamadan sonra ortaya çıkar, 6 ay civarında belirginleşir ve 1 yıla kadar artarak devam eder.

Fibrocell Kalıcı Bir Uygulama mıdır?

Yaşlılığa karşı hiçbir tedavi hayat boyu kalıcı olamaz. Ancak kültüre fibroblast transferi 3-5 sene kadar kalıcı olmakta ve kollajen üretimi devam etmektedir.

Kök Hücre Tedavisi Hangi Alanlarda Kullanılır?

 • Estetik amaçlı yüz gençleştirmede,
 • Yüzdeki kırışıklıkların azaltılmasında,
 • Nazolabial çizgiler, kaş arası çizgiler, kaz ayakları gibi yüzdeki derin çizgilerin tedavisinde,
 • Yüze hacim kazandırma amacıyla,
 • Dudak dolgunlaştırmak amacıyla,
 • Yüzde canlılık ve parlaklık oluşturmak istendiğinde,
 • Doku kayıplarında, kronik kapanmayan yaraların kapatılmasında (diabetik ayak, venöz ülserler),
 • Yüzdeki su çiçeği, sivilce izlerinin tedavisinde.

Kök Hücre Tedavisinin Avantajları Nelerdir ?

Hastanın kendi dokularından elde edildiği için alerjik reaksiyon, doku uyuşmazlığı, immunolojik reaksiyon, enfeksiyon gibi yan etkiler oluşmaz. Hayvansal materyaller içermemektedir. Diğer yöntemlere göre daha kalıcı ve uzun etkilidir. Verilen hücrelerin başka yerlere kayma, kist, topaklanma oluşturma gibi yan etkileri yoktur, tamamen size ait hücreleri üretir.

Ankara Kök Hücre Tedavisi Fiyatları Nedir?

Kök hücre tedavisi fiyatları, seans sayısına, cilt problemine göre değişmektedir. Bu nedenle kontroller ile tedavi planı netleştirilmelidir. Fiyat bilgisi ve randevu için kliniğimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.