Meme Küçültme Ankara

Göğüsler vücudun estetiği açısından oldukça önemlidir. Fakat göğüs her zaman istenilen görüntüde ya da büyüklükte olmayabilir. Yaş ilerleyişi ile birlikte göğüsler sarkabilir; kilo alıp vermekten, hormonal değişikliklerden, hamilelik ya da emzirme dönemlerinden dolayı dokusal olarak değişikliğe uğrayan göğüs aşırı büyüyebilir ve bu büyüklük bireyleri rahatsız edebilir. Bu rahatsızlık kadınların sosyal yaşamını ve kendine olan güvenini kötü etkileyebilir.

Büyük göğüslere sahip olmak, ciddi sağlık sorunlarının baş göstermesine neden olabilir. Ayrıca vücudunuzun orantısal düzenini bozar. Bu yüzden sizin için rahatsızlık verici olabilir. Uygun kıyafet bulmakta zorlanırsınız. Buna ek olarak, omuz ağrılarınız ve omurganızın öne doğru eğilmesi gibi sorunlar meydana gelebilir. Omuzlarınızda sutyenin yarattığı çukurluklar, koku ve bazen yaralar can sıkıcı problemlerdir.

Büyük Memenin Oluşturduğu Sorunlar

  • Vücutta ekstra bir basınç oluşturan büyük meme, yürüme ve oturma gibi postür bozukluklara sebebiyet vermektedir. Bu durumun sürmesi sonucunda ise omurgalarda şekil bozuklukları gözlenir.
  • Büyük meme; boyun, sırt ve bel ağrılarına sebep olur.
  • Boyun omurlarında meydana gelen hasar, kol bölgesindeki sinirleri etkileyerek kol bölgesinde uyuşukluklara sebep olabilir.
  • Meme büyüklüğüne sahip olan kişilerde hareketlilik azalmaktadır. Hareketin azalması ise şişmanlığı arttırarak memenin daha da büyümesine yol açar.
  • Büyük memelerde sarkma sorununa sıklıkla rastlanmaktadır. Estetik yönden bozulan meme kişinin kendisini beğenmemesine yol açacaktır.
  • Büyük memeye sahip olan kadınlarda kıyafet seçimi de oldukça zordur. Olan kıyafeti arayıp durmak yaşam kalitesini düşürür.
  • Büyük memeye sahip olan kişilerde meme altında pişikler oluşarak rahatsızlık verir.

Ankara Meme Küçültme Ameliyat Öncesi

Kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyor olmak, şeker hastalığı gibi yara iyileşmesini olumsuz etkileyen sistemik problemleri olmak göğüs küçültme ameliyatı öncesinde mutlaka doktorunuzun haberi olması gereken konulardır.

Ankara Meme Küçültme Ameliyatı

Göğüs küçültme ameliyatı estetik açıdan sunduğu kazancın yanı sıra daha sağlıklı bir yaşam da sunarak kişinin yaşam standardını arttırmaktadır. Bu işleme tabi olan kimse ertesi gün daha küçük, dik ve sağlıklı bir meme görünümüne kavuşmaktadır. Göğüs küçültmede hacim olarak teknik bir sınır yoktur, sağlık unsuru göz önüne alınarak istenen boyuta kadar küçültme gerçekleştirilebilir. Ne kadar küçültme yapılacağına ise fiziksel özellikleri göz önüne alınarak hasta ile birlikte karar verilir. Kişiye özel olarak belirlenen tekniklerde ameliyat sonrası kesi izleri bazı bölgelerde görünür halde kalabilir.

Meme Küçültme Sonrası

Ameliyat sonrasında sıklıkla dren konur, korse sütyen giydirilir. Drenler 3-4 gün sonra çekilir. Hastanın 1 gün sonrasında duş almasına izin verilir. Korse sütyenin 3 hafta kullanılması önerilir.

Ameliyat sonrasında göğüs dokusu ödemli ve şiş olacaktır. Ödemler 3-4 hafta içinde hızla azalır. Son şeklini alması ise 6-12 ay sürebilir. Bu süre içinde zaman zaman yanma batma gibi hafif ağrı hissi olması normaldir.

Dikişler genellikle estetik, emilebilir, gömülüdür, alınmaları gerekmez. Göğüs estetiği ameliyatından 1 hafta sonra yürüyüş, hafif sporlar yapılabilir; 3 hafta sonrasında ise rutin hayata dönülebilir.

Ankara Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2024

Ankara meme küçültme ameliyatı fiyatları muayene sonrası belirlenmektedir. Meme küçültme ameliyatı fiyatları ile ilgili bilgi için bizi arayın.