Liposuction Ankara – Liposuction Fiyatları 2023, 2024

Liposuction Nedir?

Liposuction ankaraLiposuction Ankara en büyüğü kurşun kalem kalınlığında içi boş borucuklar (kanüller) ile deri altındaki yağ dokusunun emilmesidir. Kanüller deriye birkaç milimetrelik kesiklerden sokulduğu için iz neredeyse hiç kalmaz. Emme işlemini yapan da bu kanülün arkasındaki hortuma bağlı bir vakum sistemi cihazıdır. Daha küçük alanlarda ise enjektör sistemi ile bu işlem uygulanabilmektedir. İki teknik arasında çok önemli bir fark yoktur.

Bu ameliyatta asıl amaç yağları almaktan çok yağların içinde depolandığı yağ hücrelerini almaktır. Bir insan ergenliğe ulaştıktan sonra vücudundaki yağ hücresi sayısı değişmez. Kilo alınırken de yağların nerede depolanacağı o bölgedeki yağ hücresi sayısına bağlıdır.

Estetik cerrahi alanında yapılan en meşhur ameliyatlardan birisidir. Cilt ve kas arasında kalan fazla yağ dokusunun bulunduğu tüm vücut alanlarına uygulanabilen bir operasyondur. Boyundan ayak bileğine kadar neredeyse her bir vücut bölgesine uygun koşullar altında Liposakşın yapılabilir. Uygun olup olmadığınıza karar verilirken cildinizin gevşekliğine bakılır. Liposakşın aslında vücut hatlarının düzeltilmesi ile ilgili bir operasyondur, zayıflama ile ilgili değildir. Hasta ideal kiloda olduğu zaman çok memnuniyet verici sonuçlar alınır.

Ankara Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Bu ameliyatta amaç belli yerlerde toplanan ve ne kadar rejim, spor yapılırsa yapılsın verilemeyen yağları almaktır. En tipik örnek kadınlarda kalçaların alt-yanlarında biriken basen, erkeklerde göğüs bölgesidir. Yapısal bir yağlanma şekli olan bu basen yağları ne kadar kilo verilirse verilsin inatla erimez. Liposuction bu tür fazlalıkları almak için ideal bir çözümdür.

Aşırı kilolu insanların bu ameliyat ile zayıflamalarını beklemek ise çok gerçekçi değildir. Liposuction ile bir miktar yağ alınabilir ama gerçekten şişman insanın zayıflatılmasını beklemek gerçekçi olmaz.

Liposuction Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

Belli anatomik bölgeler bu ameliyat için çok uygun iken bazı yerlerde aksine hiç uygun değildir. En uygun yerler; erkeklerde göğüs, bel çevresi ve karın,  kadınlarda ise karın ve bel, kalçalar, basenler, diz içleri ve bacakların iç ve üst kısımları,  çene altı, kol altları, sırt bölgeleridir.

Ankara Liposuction Fiyatları 2024

Ankara’da liposakşın fiyatları bilgisi, vücut yağlarının alınacağı bölgelere ve işleme göre değişiklik göstereceğinden, doktor muayenesi sonrası belirlenebilmektedir. Yağ aldırma konularında bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.