Yüz Estetiği Ankara

Güzel görünmek doğal ve pürüzsüz bir cilde sahip olmaktan geçer. Yüzünüz ne kadar genç ve sorunsuz bir yapıdaysa size o kadar genç ve güzel bir görünüm sağlar. İnsanlar zamanlarının çoğunu işlerine harcarlar; zaman geçtikçe yüz yıpranır ve çeşitli değişimlere uğrar. Yaşlandıkça kırışıklık sarkma gibi problemler artabilir. Bu tür sorunların çözümü ise yüz estetiği yaptırmaktır.  Yüz estetiği en çok yapılan estetik ameliyatlarından bir kaçıdır. Yüz estetiği operasyonu yüzde meydana gelen kırışıklık sarkma ve şekil bozukluklarından dolayı oluşan sorunların çözümüne yönelik yapılan estetik işlemlerin bütünüdür.

Yüz estetiği, yüz germe işlemi, kaş kaldırma, yanak ve yüz dolgu işlemlerinden oluşur. Yüz estetiğindeki amaç yüzün daha genç ve güzel görünümünü sağlamak yüzde oluşan simetrik yani şekil bozukluğu varsa bunları gidermektir. Yüz germe ameliyatı yaptırmayı düşünen kişilerin yapması gereken şey bu işi bilen bir plastik cerraha danışmasıdır. Kişi bu operasyonu yaptırırken beklentilerini ve ona dair neler katacağını bilmeli bu operasyondan önce kararlı olmalıdır. Yüz estetiği yaptıracak kişilerde güzel ve genç görünmek öncelikli hedeftir. Ancak bunu yaparken  beklentiler ve bu işin gerekli olup olmadığı iyi analiz edilmelidir.

Uygulama

Yüz estetiği ameliyatından önce estetik cerrahi uzmanı doktor tarafından hastanın durumuna göre estetik ameliyatın planlaması ve analizi yapılır. Bu aşamada  oluşabilecek yan etkiler ve komplikasyonlar konusunda  bilgi edinilmesi gerekir. Yüz estetiği ameliyatının çeşitleri bulunur. Yüz germe ameliyatında yüz ve boyundan germek suretiyle sarkmış olan derilerin uzaklaştırılmasıyla yapılır. Yapılan operasyonun miktarı uygulanacak bölgenin durumuna ve düzeltilecek bölgeye bağlıdır. Göz çevresinde bulunan göz torbaları uzaklaştırılmak isteniyorsa göz kapağı cerrahisi ameliyatı uygulanılmaktadır. Yüz estetiğinin birçok olumlu yönleri bulunur. Bunlar yüzde çok sık yaşanan kırışıklık ve sarkma gibi problemlerin tamamen giderilmesi ve yüz daha genç ve güzel kalıcı bir görünüm kazandırmadır.

Ameliyat işlemi

Ameliyat sırasında yüz germe operasyonunda genel anestezi uygulanır.   Anestezi uygulandıktan sonra yüz estetik yapılacak bölge doğrultusunda gerilir. Kesiler estetik ameliyatı uygulanan hastanın durumuna göre değişiklik gösterebilir. Birçok ameliyatta kesiler sakaklardaki saç hatlarından başlar aşağı doğru kulak hattı boyunca aşağı ilerler ve kulak arkasında sonlanır. Yine yüz estetiği ameliyatında boyunda oluşan sarkmalarda yağ dokuları uzaklaştırılır ardından germe işlemi yapılarak doğal görünümüne kavuşturulur. Ameliyat sırasında kesiler her ne kadar görünmeyen bölgelerde açılsa da iz kalacaktır. Fakat şakak ve saça yakın bölgelerde germe işlemi için açılan kesiler saçla kapatılabilir. Dikişler genellikle gömülü emilebilir uygulanır, alınmaları gerekmez. Nadiren dren uygulanır. 3 hafta kullanılacak bir yüz maskesi uygulanır.

Ameliyat süresi

Yüz estetiğinde ameliyat süreleri yapılan işlemlerin durumuna bağlıdır. Yüz estetiği ameliyatı yaklaşık  2-3 saat aralığındadır. Yüz germeye ek girişimler uygulanacaksa operasyonlar ortalama 3-4 saat arasında değişikli göstermektedir.