Meme Dikleştirme Ankara

Meme dikleştirme (Mastopeksi) ameliyatı Ankara, memeler ile ilgili problemlerin değişik biçimlerde bir arada var olabildiği bir çeşitliliğe sahiptir. Memelerde çatlaklar, sarkma, gevşeklik, meme dokusunda azalma, meme başının konumu, meme başı  halkasının genişliği, emzirme kabiliyeti gibi çok sayıda faktör birlikte değerlendirilerek size özel problemleriniz göz önüne alınarak yine size özel planlama ile gerçekleştirilmelidir.

Yıllar geçtikçe şekil değişimine uğrayan göğüs bölgesi sarkıp gevşeyerek deforme olur. Büyük göğüslere sahip olan kadınlar yılların etkisi ile daha çok deformasyona uğrarlar. Yılların etkisi ile sarkan göğüsler cerrahi işlemler ile eski dik görünümüne kavuşurlar. Göğüs bölgesindeki sarkmaların sebebi yalnızca yılların izleri olmayabilir. Hamilelik ve emzirme döneminde, aşırı kilo alıp verme  sonrasında da kadınların göğüs bölgesinde kısmi sarkıklıklar gözlemlenir.

Meme Dikleştirme Yöntemleri

Meme dikleştirme işleminde birden çok yöntem mevcuttur. Hangi tekniğin kullanılacağına ise hastanın yapısına göre cerrah tarafından karar verilmektedir. Bu noktadaki en önemli unsur göğüs bölgesindeki sarkmanın derecesi ve meme boyutu ile yapısıdır. Bu unsurlar göz önüne alınarak kişi için en kalıcı sonucu veren, en sağlıklı ve en az iz bırakacak işlem tercih edilmektedir.

Ankara Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme dikleştirme ameliyatı Ankara teknik ne olursa olsun mutlaka genel anestezi altında yapılır. Kullanılacak tekniğe bağlı olarak meme dikleştirme ameliyat süresi 2-4 saat arasında değişir. Planlamalar sırasında  hastalara meme altına silikon protez konması önerilebilir. Ameliyat tekniği ve özelliklerine ait ekstra bilgiler için meme büyütme cerrahisi bölümüne bakabilirsiniz. Bariz meme sarkması olan ve meme bezi oldukça yeterli olan hastalara meme küçültme ameliyatına benzer işlemler yapılır. Fark olarak meme bezi küçültülmesi yapılmaz. Meme dikleştirme ameliyatı hakkında ekstra bilgiler için meme küçültme bölümünü inceleyebilirsiniz. Meme bezi miktarı çok yeteriz ise meme altına silikon protez konulduktan sonra meme küçültme tekniğine benzer şekilde derideki bolluk toplanır. Meme bezi çıkartılması yapılmaz.

Ameliyatsız Yöntem ile Düzeltilebilir mi?

Sarkmamış memede meme başı meme altı katlantı çizgisinin üzerindedir. Hafif meme sarkmasında meme başı meme altı katlantı seviyesindedir. Daha ileri sarkmalarda meme başı bu çizginin altındadır. Hiçbir masaj, krem ya da alet meme başının yukarıya çıkmasını sağlayamaz.

Ankara Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında sporcu sütyeni giyilir. Dikişlerin üzerindeki ince bantlar dışında başka pansuman kullanılmaz. Ameliyattan 24-48 saat sonra ameliyatta konulan drenler çekilir. Bunlar çıkarıldıktan 1 veya 2 gün sonra duş alınabilir. Dikişler genellikle estetik, emilebilir, gömülüdür, alınmaları gerekmez. Sporcu sütyeninin 3 hafta giyilmesi gerekmektedir. Bu sütyen hastanın ağrı algısını azaltır, kendini daha güvende hissetmesini sağlar. Erken dönemde  ödemli olan memeler gitgide şekillenir. Memenin son şeklini alması yaklaşık 8-10 hafta sürer.