Meme Büyütme Ankara

Kadın vücudunda büyük bir öneme sahip olan göğüsler, giyilen kıyafet ve iç çamaşırlarının vücutta estetik durup durmadığını direkt olarak etkileyen bir unsurdur. Kişinin öz güvenini etkileyen bir durum olan meme görünümü, dönemin teknolojisi ile istenilen seviyeye erişimi sağlanmaktır. Normalden küçük memelere sahip olduğunu düşünen kadınlar bunu kafalarına takarak öz güven seviyesi düşük bir yaşamın sınırlarına girmektedir. Bu durumdan kurtularak hayal ettiği göğüs görünümüne erişmek isteyen kadınlar genel olarak göğüs büyütme operasyonlarına ilgi göstermektedir.

Estetik Göğüs Büyütme Ameliyatı

Ameliyat öncesinde hasta üzerinde yapılacak olan bir ölçüm ile implantın yerleştirileceği alan işaretlenmektedir. İşlemin ardından kıyas yapabilmek için işlemden önce fotoğraf çekilmektedir. Ameliyattan yaklaşık 5-6 saat önce yeme içme gibi faaliyetler kesilmelidir. Genel anetezi ile operasyon gerçekleştirilir.

Göğüs bölgesine yerleştirilen protezler ömürlük olup, ileride bir emzirme durumunda herhangi bir soruna yol açmamaktadır. Uygun bir yerleştirme yapılmış ise silikon varlığı hamilelik sürecinde önlem alınması gereken bir duruma yol açmamaktadır.

Meme büyütme işlemi genel olarak bir ile bir buçuk saat arasında sürmektedir.  Estetik göğüs büyütme operasyonlarında dren genellikle konulmamaktadır. İşlemin ardından yaklaşık 2 saatlik bir gözetim süreci bulunmaktadır. Ameliyata tabi tutulmuş kişi aynı gün ya da ertesi gün taburcu edilir.

Ankara Meme Büyütme Ameliyat Sonrası

Ankara göğüs büyütme ameliyatı sonrası ilk günler memelerin özellikle üst kısımları beklediğinizden büyük gözükebilir. 4 ila 7 gün kol hareketleri ile ağrı olabilir, ağızdan ağrı kesiciler ile giderilebilir. Şişlik normaldir, yaklaşık 2. haftada inmiş olacaktır. Ameliyat sonrası süreçte, ilk 3 hafta normal sütyen değil, önden kopçalı veya fermuarlı medikal sütyen giyilir. Yine İlk aylarda göğüsler serttir zamanla yumuşar ve 6 ay- 1 yılda son şeklini alır.