Kol Estetiği Ankara

Kol germe Ankara yani diğer adıyla kol estetiği Ankara, kol bölgesinde meydana gelen yaşlılığa bağlı doku yıpranması ve deri altı yağ tabakasının küçülmesi ya da sık sık kilo alıp verme durumlarında söz konusu olmaktadır. Kollarda meydana gelen bu deformasyonları giderme işlemine kol germe ameliyatı denilmektedir.

Kollardaki sarkma öncelikle değerlendirilmeli ve duruma göre çözüm üretilmelidir. Kollarda sarkma kolun üst, arka ve iç bölümlerinde yağ birikimleri ve deri sarkması ortaya çıkabilir. Çünkü bu bölgenin deri ve deri altı dokusu daha gevşektir. Genellikle ailesel yatkınlık, yaşlanma, sık kilo alıp verme, güneş, yer çekimi gibi etkenler deri ve deri altı dokusundaki gevşemeyi daha da arttırır ve sarkmalara neden olur.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi

Kol germe ameliyatında genel anestezi ile müdahale planlanmışsa tüm ameliyatlara hazırlanırken olduğu gibi ameliyattan önce 6 saatlik açlık süreci şarttır. Ameliyata girecek hasta eğer düzenli kullanıyorsa ameliyattan en az 7 gün öncesinde aspirin gibi kanamaya neden olan ilaç alımını kesmelidir.

Kol Germe Ameliyatı Ankara

Kolların alt bölgelerindeki deri ve deri-altı dokusu üst bölgelerine oranla daha gevşek bir yapıdadır. Bu sebeple kol altının arka ve iç kısımlarında yağ birikmesi ve deri sarkması durumları oldukça fazla gözlemlenmektedir. Genetik faktörler, kilo alıp verme, yaşlılık, yer çekimi ve güneş ışınlarına çok fazla maruz kalma gibi sebepler, bu bölgelerdeki sarkma ve gevşemeleri arttıran etmenlerdir. Sarkık ve ağırlaşmış kolların çeşitli olumsuz etkileri bulunmaktadır. Özellikle kadınlar, yaz mevsiminde kısa kollu elbise giyerken çekinceler yaşamaktadır. Ayrıca, bu bölgedeki sarkmalar dolayısıyla omuz ve bel bölgesinde çeşitli ağrılar görülebilmektedir. Bu durumdaki kollara estetik cerrahi müdahale uygulanmakta ve kol altı bölgeler kontrol altına alınmaktadır.

Kol sarkmalarında uygulanan kol germe ameliyatı sıklıkla genel anestezi veya nadiren de olsa bazen lokal anestezi ile yapılır. Ortalama 1-2 saat sürer. Gece hastanede kalmanız genellikle gerekmez ama nadiren kalmanızı gerektiren durumlarda olabilir. Koldaki sarkmanın durumuna göre fazla olan deri enine ve de boyuna müdahale ile azaltılabilir. Enine yapılan kesilerin izini gizlemek kolaydır. Boyuna yapılacak kesiler de ise  izin görünmesi erken dönemde kaçınılmazdır.

Ankara Kol Germe Ameliyatı Sonrası

Kişinin vücut yapısına, bölgesel sarkmanın niteliğine ve sebebine ve hatta uygulanacak anestezi yöntemine kadar pek çok değişken, kol germe ameliyatının süresini etkilemektedir. Ortalama olarak cerrahi operasyonun 1 – 3 saat arasında sürdüğünü söylemek mümkündür. Ciddi boyuttaki sarkmalara yapılan operasyon sonrası 1 gün hastanede kalmak gerekebilmektedir. Ayrıca, ameliyat sonrası, kol bölgesinde ciddi ve şiddetli bir ağrı da olmamaktadır. Sıklıkla 3-4 gün tutulan drenlerin yerleştirilmesi gerekir. Ameliyat sonrası kısa sürede günlük işlerinizi rahat bir şekilde yapmaya başlayabilirsiniz.